Home
Nagłówek
Scroll
   Jesteś tu: ZSR CKP ›› Strona główna » Aktualności

AKTUALNOŚCI

Sierpień 2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 (wszystkie klasy) odbędzie się dnia
1 września 2016 roku o godzinie 9:00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku.

List Ministra Edukacji Narodowej do Nauczycieli

Więcej ...


Kwaterowanie młodzieży w Internacie

Kwaterowanie młodzieży w Internacie odbędzie się w dniu 31.08.2016 r.
od godz. 13:00 na podstawie listy przyjętych.

Warunkiem zakwaterowania w internacie będzie:
1. Dowód wpłaty za pobyt w internacie (opłata stała plus wyżywienie) - można dokonać na miejscu w kasie szkoły w dniu przyjazdu – stawka: 70,00 zł opłata stała plus 11,00 zł za dzień wyżywienia (w tym obiad 4,00 zł).
2. Dostarczenie dokumentów niezbędnych do zameldowania (dokumenty do zwrotu)
- skrócony Odpis Aktu Urodzenia lub Dowód Osobisty
- zaświadczenie o miejscu stałego zameldowania

RODZICE!!
31. sierpnia o godz. 14:00 w ŚWIETLICY Internatu odbędzie się zebranie informacyjne z kierownikiem, na które zapraszamy wszystkich rodziców, a szczególnie tych, których dzieci po raz pierwszy zamieszkają w internacie.


Harmonogram egzaminów z kursu kwalifikacyjnego

W menu głównym Egzaminy w zakładce Kurs Kwalifikacyjny umieszczono harmonogram egzaminów dla:
- Kursu kwalifikacyjnego R.03.
- Kursu kwalifikacyjnego R.16.


Przetarg na zakup i dostawę różnych produktów spożywczych

W menu głównym Przetargi w zakładce Aktualne przetargi umieszczono dokumentację przetargu: "Zakup i dostawa różnych produktów spożywczych według pakietów zamkniętych od nr 1 do nr 11".

Więcej ...


Lipiec 2016

Lista uczniów przyjętych do Internatu
Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku

W menu głównym Internat w zakładce Nabór do Internatu 2016/2017 umieszczono Listę uczniów przyjętych do Internatu Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku na rok szkolny 2016/2017.


Lista słuchaczy przyjętych na kurs kwalifikacyjny R.03

W menu głównym Kursy w zakładce Informacje umieszczono Listę słuchaczy przyjętych na kurs kwalifikacyjny R.03 - Prowadzenie produkcji rolniczej w roku szkolnym 2016/2017.


Oświadczenia maturalne

We wtorek, 12 lipca 2016 roku mija termin złożenia Oświadczeń o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w sierpniu.


Czerwiec 2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 rozpocznie się w piątek,
24 czerwca 2016 roku o godzinie 09:00.


IT SZKOŁA 2015/2016

Informujemy, że nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w województwie podlaskim w projekcie IT Szkoła.

W rankingu ogólnopolskim zostaliśmy sklasyfikowani na 12 miejscu na 580 szkół z całej Polski (w poprzednim roku szkolnym zajeliśmy 15 miejsce na 531 szkół, w roku szkolnym 2013/2014 uplasowaliśmy się na 16 miejscu z 454 szkół).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym aktywny udział w projekcie oraz ich opiekunom.

Ranking wojewódzki

Ranking ogólnopolski


Finał licealiady województwa podlaskiego w lidze lekkoatletycznej
dla ZSR CKP Białystok

"Kurier Poranny", 06.06.2016 r.


Maj 2016

UWAGA ABSOLWENCI !!!

Wydawanie DYPLOMÓW potwierdzających kwalifikacje zawodowe wraz suplementami rozpocznie się w poniedziałek, 23 maja 2016 roku o godz. 12:00 w kancelarii szkoły - pokój Nr 17.


Plany lekcji
w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

W menu głównym Uczniowie w zakładce Plan lekcji umieszczono rozkłady zajęć w II semestrze roku szkolnego 2015/2016 w:
- Technikum Zawodowym,
- Liceum Ogólnokształcącym
obowiązujące od 09 maja 2016 roku.


Zasady rekrutacji do Internatu Zespołu Szkół Rolniczych CKP

W menu głównym Internat w zakładce Zasady rekrutacji do Internatu umieszczono zasady rekrutacji oraz kryteria naboru do Internatu Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku na rok szkolny 2016/2017.
W menu głównym Internat dodano do wypełnienia Wniosek o przyjęcie do Internatu (plik pdf).


Kwiecień 2016

Przetarg na zakup z dostawą nowego pługa zawieszanego obracalnego

W menu głównym Przetargi w zakładce Aktualne przetargi umieszczono dokumentację przetargu: "Przetarg nieograniczony na zakup z dostawą nowego pługa zawieszanego obracalnego dla Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku".

Więcej ...


„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”
w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku

20 kwietnia 2016 roku, 67 uczniów z naszej szkoły odbyło jednodniową wizytę w wybranych firmach lub instytucjach w ramach ogólnopolskiego programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Dzień Przedsiębiorczości”.

Uczestnictwo w w/w programie pozwoliło uczniom poznać stanowiska pracy zgodne z ich zainteresowaniami, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do pracy na danym stanowisku oraz zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie. Uczniowie będąc w firmie bądź instytucji mieli okazję doświadczyć związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą. Pozyskana przez uczniów wiedza i umiejętności niewątpliwie wpłyną na lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy.

Wszystkim przedstawicielom firm i instytucji, którzy współpracowali ze szkołą podczas Dnia Przedsiębiorczości serdecznie dziękujemy i jednocześnie zachęcamy Państwa do udziału w kolejnej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”, która rozpocznie się wraz z nowym rokiem szkolnym.

Szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości: Bożena Piśmienna.


XIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Rolniczych CKP odbędą się XIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.


Rekrutacja na KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE (KKZ)

W menu głównym Kursy w zakładce Informacje umieszczono Zasady i Terminy rekrutacji na KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE (KKZ) w roku szkolnym 2016/2017.

Czytaj więcej ...WIELKI MARATON MATURALNY

DROGI MATURZYSTO!

Dnia 14 kwietnia (czwartek) od godz. 8.00 do ok. godz. 12.00 w sali lustrzanej odbędzie się WIELKI MARATON MATURALNY - solidne powtórzenie materiału ze wszystkich lat nauki języka polskiego w szkole średniej (oraz części informacji z gimnazjum). Jeśli czujesz potrzebę przypomnienia sobie wiadomości i ugruntowania wiedzy - zapraszamy!

Zajęcia poprowadzi Anna Lichograj razem z klasą IV TW


Marzec 2016


Certyfikaty z kursu R.16

Wydawanie certyfikatów z kursu kwalifikacyjnego R.16 - Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej rozpocznie się w środę, 30 marca 2016 roku o godz. 09:00 w kancelarii szkoły - pokój Nr 17.

Certyfikaty na pozostałe kwalifikacje do odbioru w środę, 30 marca 2016 roku od godz. 09:00 w kancelarii szkoły - pokój Nr 17.


UWAGA UCZNIOWIE:
„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” – JUŻ 20 KWIETNIA 2016 ROKU

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości”,ponieważ wówczas, 20 kwietnia 2016 roku (środa) udasz się do wybranej firmy! Tam odbędziesz kilkugodzinną praktykę, co zostanie potwierdzone zaświadczeniem. Zweryfikujesz swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskasz informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, spotkasz się z pracodawcą oraz zdobędziesz ciekawe doświadczenie.

Jeżeli chciałbyś/łabyś się dowiedzieć czegoś więcej na temat programu oraz zgłosić w nim swój udział skontaktuj się ze szkolnym doradcą zawodowym: panią Bożeną Piśmienną, pokój 2.13.

Więcej informacji:

http://www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl


Sukces naszej uczennicy!

Miło nam poinformować, że Justyna Jelska – uczennica klasy I LO SMS zajęła II miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Zawodach dla szkół ponadgimnazjalnych.

Celem głównym Turnieju zorganizowanego przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku było przygotowanie młodzieży do podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu.

Finał Turnieju odbył się 17 marca 2016 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, podczas którego każdy z dziesięciu finalistów dokonał prezentacji wybranego zawodu.

Justyna zaprezentowała zawód fizjoterapeuty. Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani Bożena Piśmienna.

Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs matematyczny "Matematyka Pasją Technika 2016"

4 marca 2016 odbył się V finał Konkursu Matematycznego „Matematyka Pasją Technika”. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Filipkowska – klasa IV WET oraz Leszek Bijowski z klasy III TI. Wśród czwartych klas technikum - Joanna Filipkowska zajęła 6 miejsce. W kategorii klas trzecich Leszek Bijowski zajął 8 miejsce.
          Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Opiekunowie:
Bożena Kamieńska
Paweł Ostrowski


Konkurs na najwyższą frekwencję

Z przyjemnością przedstawiamy zwycięzcę konkursu Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku na najwyższą frekwencję semestralną. Za 100-procentową frekwencję w I semestrze tego roku szkolnego voucher do kina otrzymała Katarzyna Kunicka z klasy IV TH. Serdecznie gratulujemy Kasi zwycięstwa po raz kolejny. Życzymy samych pozytywnych filmowych wrażeń.


Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach gdzie rozwiązywali wiele słownych łamigłówek i sprawdzali swoją znajomość języka polskiego. Dziękujemy pani Małgorzacie Jatulewicz za pomysł i Magdalenie Wilczko Z klasy III TTTW za przygotowanie zagadek.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH CKP
w BIAŁYMSTOKU


Dzień I - 09 marca 2016 r. (środa)
  08:00 - 08:45 - Pierwsza godzina lekcyjna odbywa się zgodnie z rozkładem lekcji
  09:00             - Spotkanie w hali sportowej
  10:00 - 12:00 - W Kościele (Adoracja, Msza Święta)
   ok. 12:15       - Lekcje otwarte

Dzień II - 10 marca 2016 r. (czwartek)
  08:00 - 08:45 - Pierwsza godzina lekcyjna odbywa się zgodnie z rozkładem lekcji
  09:00             - Spotkanie w hali sportowej
  09:30 - 12:00 - Droga Krzyżowa, Adoracja, Msza Świeta


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W PARAFII ŚWIĘTEGO PROROKA ELIASZA
W BIAŁYMSTOKU, ul. Ks. St. Suchowolca 37


Dzień I - 09 marca 2016 r. (środa)
  08:00 - Godzinki Kanoniczne i nabożeństwo Wieczerni
  09:00 - Spotkanie rekolekcyjne w cerkwi

Dzień II - 10 marca 2016 r. (czwartek)
  08:00 - Święta Liturgia (Sakrament Spowiedzi i Eucharystii)


Luty 2016

III Międzyinternatowy Turniej Futsalu

Internat Zespołu Szkół Rolniczych CKP
zaprasza do wzięcia udziału w III MIĘDZYINTERNATOWYM TURNIEJU FUTSALU który odbędzie się 08 marca 2016 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkól Rolniczych CKP w Białymstoku ul. Ks. Suchowolca 26


Regulamin turnieju


ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE SZKOŁY

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich Gimnazjum, nauczycieli i rodziców na Dni Otwarte Szkoły w Ramach Tygodnia na Rzecz Kariery, które odbędą się w dniach 24 - 25 lutego 2016 roku w godzinach 09:00 - 15:00.

Program Dni Otwartych:
• Zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły.
• Prezentacja osiągnięć uczniów.
• Zwiedzanie obiektów szkolnych: zespołu hal sportowych, internatu, szklarni, pracowni zajęć praktycznych.
• Zajęcia warsztatowe w pracowniach: informatycznej, hotelarskiej i turystyki wiejskiej, architektury krajobrazu, weterynaryjnej, mechanizacji rolnictwa.
• Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym.
• Gra szkolna z nagrodami „Poznaj naszą szkołę”.
• Zawody sportowe.

Serdecznie zapraszamy!
GRA SZKOLNA 2016Regulamin GRY SZKOLNEJ


Konkurs recytatorski

KONKURS!

Serdeczenie zapraszamy do wzięcia udziału
w konkursie recytatorskim polskiej i angielskiej poezji miłosnej.
Więcej informacji u p. Elizy Krotke i p. Anny Lichograj.


Zebranie z Rodzicami i Radą Rodziców

Zebranie Rady Rodziców rozpocznie się w niedzielę, 14 lutego 2016 roku o godzinie 09:30 w sali 21, spotkanie Wychowawców z Rodzicami Uczniów (wszystkich klas) rozpocznie się o godzinie 10:00.


Plany lekcji
w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

W menu głównym Uczniowie w zakładce Plan lekcji umieszczono rozkłady zajęć w II semestrze roku szkolnego 2015/2016 w:
- Technikum Zawodowym,
- Liceum Ogólnokształcącym
obowiązujące od 08 lutego 2016 roku.


Styczeń 2016

Harmonogram zjazdów
w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

W menu głównym Kursy w zakładce Kurs kwalifikacyjny R3 umieszczono harmonogram zjazdów w II semestrze roku szkolnego 2015/2016 w:
- Kurs kwalifikacyjny R. 3.


Grudzień 2015


Zebranie z Rodzicami

Spotkanie Wychowawców z Rodzicami uczniów (wszystkich klas) rozpocznie się w niedzielę, 06 grudnia 2015 roku o godzinie 10:00, zebranie Rady Rodziców rozpocznie się o godzinie 11:00.


Listopad 2015

Program „Otwarta firma” w ramach
Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W dniach 16 – 22 listopada 2015r. w Polsce obchodzony był Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - międzynarodowy projekt, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Nasza szkoła przyłączyła się do przedsiębiorczej edukacji młodzieży poprzez realizację programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma” w ramach którego w szkole odbyły się spotkania z cyklu „biznes przy tablicy” z:
- Przedstawicielami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku. Uczestniczące klasy: IV TI i IV TAK.
- Doradcą Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białymstoku oraz Właścicielką Gospodarstwa Agroturystycznego „Szlachecka Zagroda” w Rzędzianach. Uczestniczące klasy: IV TMR, IV TR oraz I TTW
- Przedstawicielem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Białymstoku. Uczestniczące klasy: III LO KS oraz I TI.
- Właścicielką Gospodarstwa Agroturystycznego „ Ptasie Radio” w Czarnej Wsi Kościelnej. Uczestniczące klasy: II TTW, II TRT oraz IV TH.

Podczas spotkań z uczniami zaproszeni goście przekazywali wiedzę dotyczącą zakładania i prowadzenia własnego biznesu, możliwości pozyskiwania środków na realizację działalności gospodarczej oraz obowiązków pracownika i pracodawcy na rynku pracy. Wydarzenia te były dobrą okazją do kształtowania postaw przedsiębiorczych uczniów jak również wspierania młodzieży w świadomym planowaniu ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Organizator: Bożena Piśmienna – szkolny doradca zawodowy.


Certyfikaty z kursu R.3

Wydawanie certyfikatów z kursu kwalifikacyjnego R.3 - Prowadzenie produkcji rolniczej rozpocznie się w piątek, 27 listopada 2015 roku w sekretariacie szkolnym - pokój Nr 17.


Spotkanie z Autorami wystawy fotograficznej – absolwentami naszej szkoły: Adamem Małyszczukiem, Szymonem Dykiertem, Marcinem Domalewskim i Dawidem Jarmołowskim

Szkolne koło fotograficzne we współpracy z zespołem do spraw badania losów absolwentów zorganizowało spotkanie z absolwentami szkoły, którzy pasjonują się fotografią. Impreza odbyła się 6 listopada 2015 roku w bibliotece szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku. Imprezę uszlachetniła wizyta pani Haliny Wasiak – przedstawiciela Stowarzyszenia „Nasze Dojlidy”, organizatora konkursu fotograficznego pt. „Czyste powietrze to lubię”. Pani Halina Wasiak wręczyła cenne nagrody laureatom konkursu.

Zaproszeni goście poświęcili swój czas aby zapoznać nas ze swoją twórczością, popularyzować sztukę fotografii, podzielić się z nami swoim doświadczeniem oraz przekonać nas do tego, że talent, pasja i zainteresowania mogą być sposobem na rozwój osobisty i zawodowy. Jesteśmy wdzięczni naszym absolwentom za przekazywanie dobrych praktyk i dzielenie się z nami swoimi sukcesami. Żywimy nadzieję, że to spotkanie z absolwentami połączone z wystawą ich prac fotograficznym pozwoli naszym uczniom uwierzyć, że warto jest rozwijać swoje talenty i spełniać swoje marzenia, mając świadomość, że potrzebna jest do tego ciężka praca, determinacja i zaangażowanie.

Na koniec spotkania nasi goście otrzymali niespodziankę w postaci wiersza, napisanego i zaprezentowanego przez uczennice klasy I TWET - Patrycję Czajkowską.

organizatorzy: Bożena Piśmienna
Agnieszka Gobiec
Agnieszka Haponik
Anna Żylińska


Przetarg na "Prowadzenie sklepiku"

W menu głównym Przetargi w zakładce Aktualne przetargi umieszczono dokumentację przetargu: "Prowadzenie sklepiku szkolnego w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku".

Więcej ...


Konkurs Fotograficzny „Różni a tacy sami”

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku organizuje Konkurs Fotograficzny „Różni a tacy sami” w ramach projektu „Stop agresji – źródła przemocy i agresywnych zachowań” skierowany do uczniów szkoły.

Regulamin Konkursu Fotograficznego

Pobierz formularz zgłoszeniowy (pdf)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (Word)


Październik 2015

Szkolne eliminacje OWiUR

W dniu 23 października 2015r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Najlepsi uczniowie z każdego bloku tematycznego zostali zakwalifikowani na eliminacje okręgowe, które odbędą się 22 - 23 kwietnia 2016 roku, a centralne eliminacje będą zorganizowane na terenie okręgu poznańskiego w dniach 03 - 04 czerwca 2016 roku.

Blok „Weterynaria”
1. Szyszkiewicz Julia IV TW
2. Durka Joanna III TW
3. Sacharzewska Edyta IV TW

Blok „Produkcja roślinna”
1. Maksimiuk Mateusz IV TR
2. Puziuk Michał III TR

Blok „Produkcja zwierzęca”
1. Baranowski Jakub II TW
2. Łuckiewicz Elżbieta II TW

Blok „Architektura krajobrazu”
1. Oleksza Marcin III TAK
2. Cieśluk Justyna Agata III TAK

Blok „Mechanizacja rolnictwa”
1. Wardach Artur IV TMR
2. Tarasewicz Piotr IV TMR

Wicedyrektor: Andrzej Kamiński


OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Nasza szkoła już po raz siódmy przystąpiła do corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej: Ogólnopolski Tydzień Kariery. W związku z tym w dniach 19 – 23.10.2015r. w szkole zrealizowano szereg przedsięwzięć, których celem było wspieranie młodzieży w planowaniu dalszej edukacji, pracy, a ostatecznie kariery zawodowej.

Uczniowie z klas III TAK, II LO KS, IV TMR i II TR TTW uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem: Pawłem Skrouba - dyrektorem sklepu Leroy – Merlin przy ul. Hetmańskiej w Białymstoku. Temat spotkania: „Jak budować ścieżkę kariery zawodowej? – dobre praktyki”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać dobrych rad i wskazówek absolwenta na temat tego, co jest ważne w drodze do osiągnięcia sukcesu.

Kolejnym wydarzeniem w ramach OTK było spotkanie przedstawicieli uczniów z klas IV TAK, IV TR, IV TI i IV TH z kierownikiem ds. zasobów ludzkich oraz asystentem ds. personalnych sklepów Leroy – Merlin w Białymstoku, podczas którego zaproszeni goście przybliżyli tematykę dotyczącą kompetencji pracowników poszukiwanych na współczesnym rynku pracy.

Wiedzę o tym, jak poruszać się po polskim i europejskim rynku pracy przekazywali również naszym uczniom z klas maturalnych doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, realizując zajęcia „Debiut na rynku pracy” oraz „Zaplanuj karierę z EURES”.

Ponadto w celu uświadomienia uczniom potrzeby i znaczenia planowania przyszłości edukacyjno – zawodowej, wychowawcy klas realizowali podczas godziny wychowawczej temat: „Jak planować ścieżkę kariery zawodowej?”, zaś szkolny doradca zawodowy podczas zajęć warsztatowych wyposażał uczniów z klasy II LO SMS w wiedzę i umiejętności z zakresu świadomego planowania ścieżki kariery zawodowej. W bibliotece szkolnej, jak co roku, uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie wiedzy o rynku pracy na wesoło.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i gościom dziękujemy za udział i wsparcie w realizacji w/w przedsięwzięć.

Koordynator przedsięwzięć w ramach OTK - Pani Bożena Piśmienna – szkolny doradca zawodowy.


WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ BIAŁOSTOCKĄ

Wspólne działania edukacyjne służące popularyzacji nauki prowadzić będą Politechnika Białostocka oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku. Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis oraz Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP mgr inż. Wiesław Joszczyk podpisali umowę o współpracy.

Współpraca obejmować będzie m.in. wykłady popularyzujące nauki ścisłe i techniczne wśród uczniów oraz zajęcia laboratoryjne, w szczególności w laboratoriach oraz pracowniach Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Możliwość skorzystania z wykładów dotyczących architektury krajobrazu i biotechnologii będą mieli także nauczyciele szkoły.

Uczniowie będą mogli brać udział w konkursach i wydarzeniach organizowanych na uczelni. Studenci uzyskają możliwość odbywania praktyk przedmiotowo – metodycznych w szkole. Podpisana umowa dotyczy także wspólnych przedsięwzięć w zakresie doradztwa zawodowego, współpracy z pracodawcami oraz pozyskiwania środków europejskich.


III Edycja Konkursu Orki

W dniu 12.10.2015 odbyła się III Edycja Konkursu Orki ZSR CKP Białystok w roku szkolnym 2015/2016.

Do finału zakwalifikowali się :
Kondzior Szymon IV TMR
Borowski Damian IV TR
Molski Piotr IV TMR
Andrzejewicz Mateusz III TMR
Nowik Adam III TMR
Sobolewski Paweł III TR
Stypułkowski Adam II TMR
Konopka Grzegorz II TR

W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono zwycięzcę, którym został uczeń III TMR Andrzejewicz Mateusz . Miejsce drugie przypadło Piotrowi Molskiemu uczniowi klasy IV TMR. Miejsce trzecie zajął Stypułkowski Adam z klasy II TMR.

GRATULUJEMY !!!


Dzień Edukacji Narodowej 2015

Święto Edukacji Narodowej obchodzone jest co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku a data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Święto jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach.

W naszej szkole jak co roku z tej okazji odbył się uroczysty apel. Tym razem obchody Dnia Nauczyciela połączone były z pastiszem telewizyjnego show. Uczniowie i pedagodzy rywalizowali w wielu konkurencjach w rytmie piosenki „Kocham Cię, szkoło!”. Na zakończenie nauczycielom wręczone zostały Złote Belfry. Statuetki przyznano nauczycielom w kategoriach takich jak między innymi belfer zgrywus, belfer osiłek, belfer marzyciel, belfer gawędziarz i belfer pracuś. Była to niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski a głosy oddawać mogli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Drodzy Nauczyciele! Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.


Pielgrzymka maturzystów do Wilna

Młodzież naszej Szkoły co roku, kilka miesięcy przed maturą, odwiedza Litwę, 1 i 2 października odbyła się więc kolejna już pielgrzymka maturzystów do Wilna. Kilkanaście osób z klas: III SMS, IV TW, IV TH oraz IV TR wraz z dwiema opiekunkami wyjechało na dwa dni, by poznać zabytki tego magicznego miejsca.
Co składa się na fenomen tego miasta, na jego niezwykłe przyciąganie? To szczególny Duch tego grodu, kolebki polskiego romantyzmu, miasta młodości Mickiewicza i działalności Filomatów. Charakter Wilna, wciąż urzekającego swym pięknem mimo wielu nieodrestaurowanych budynków, tworzy też jego wielonarodowościowe i wielowyznaniowe dziedzictwo, bogate dzieje historyczne oraz niezwykle malowniczy krajobraz.
Wszystko to mogliśmy zobaczyć podczas naszych pieszych wędrówek po tym mieście. Najpierw odwiedziliśmy Cmentarz na Rossie, gdzie zapaliliśmy znicz na mogile z napisem „Matka i Serce Syna”- grobowcu, w którym leży matka Marszałka Józefa Piłsudskiego i pochowane jest jego serce.
Następnie podziwialiśmy barokowy kościół p.w. Św. Piotra i Pawła na Antokolu, w którym uwagę przykuwa około dwóch tysięcy figur- rzeźb i płaskorzeźb oraz kryształowy żyrandol w kształcie łodzi.
Kolejnymi punktami naszego programu zwiedzania były: Katedra Wileńska, Wzgórze Giedymina, pałac Prezydenta Litwy, Uniwersytet Wileński, Kościół polski p.w. Św. Ducha, dzielnica żydowska, Ratusz miejski i gotycki kościół p.w. Św. Anny.
Wizyta w Wilnie nie mogłaby się obyć bez odwiedzin w muzeum Adama Mickiewicza i celi Konrada, bohatera III cz. „Dziadów”. Pod pomnikiem naszego wieszcza narodowego zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie całej grupy.
Przespacerowaliśmy się również przez Zarzecze, dzielnicę artystów. Jest ona często porównywana do paryskiego Monmartru. Ma własny hymn, konstytucję, prezydenta, premiera, ambasadorów, biskupa oraz swojego patrona – Anioła Zarzecza z brązu. Odczytaliśmy tam zapisaną w różnych językach Konstytucję Republiki Zarzecze, której punkty brzmiały dość zaskakująco, m. in.: „Człowiek ma prawo obchodzić swoje urodziny albo ich nie obchodzić”, „Człowiek ma prawo umrzeć, ale nie jest to jego obowiązkiem”, „Człowiek ma prawo płakać”, „Człowiek ma prawo kochać kota i opiekować się nim”, „Człowiek ma prawo opiekować się psem do końca życia (swego lub psa)”.
Centralnym i nieodzownym punktem pobytu w Wilnie jest wizyta w Ostrej Bramie, w kaplicy słynącego cudami obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej. Podziwialiśmy ten niezwykły zabytek architektury oraz modliliśmy się u stóp Madonny Wileńskiej.
Drugi dzień naszego wyjazdu rozpoczął się mszą świętą w kościele p.w. Św. Teresy przy Ostrej Bramie, gdzie modliliśmy się za pomyślne zdanie naszej matury. Następnie przejechaliśmy do Trok, dawnej stolicy Litwy. Tam zwiedziliśmy gotycki zamek położony na wyspie jeziora Galwie.
Trochę zmęczeni i zmarznięci, ale szczęśliwi, wróciliśmy do Białegostoku. Mamy nadzieję, że za rok kolejni maturzyści będą podążać naszymi ścieżkami!


Plany lekcji
w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

W menu głównym Uczniowie w zakładce Plan lekcji umieszczono poprawione rozkłady zajęć w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 w:
- Technikum Zawodowym,
- Liceum Ogólnokształcącym
obowiązujące od 19 października 2015 roku.


Wrzesień 2015

Eastern Economic Congress – Liderzy Przyszłości

24 września 2015r. uczniowie z naszej szkoły wraz z Panią Bożeną Piśmienną uczestniczyli w spotkaniu EEC – Liderzy Przyszłości, które odbyło się w ramach II Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Naczelną ideą przedsięwzięcia była promocja wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zebranych w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku powitał Robert Ciborowski - prorektor ds. ekonomicznych Uniwersytetu w Białymstoku, zaś spotkanie poprowadzili: Andrzej Parafiniuk, prezes Zarządu Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego i Adam Walicki, prezes Resursy Podlaskiej. W ramach wydarzenia uczniowie mieli okazję spotkać się z praktykami biznesu i wysłuchać cennych rad i wskazówek na temat prowadzenia własnej firmy. Wśród prelegentów znaleźli się Maciej Szumski Prezes Plum Sp. z o.o, Adam Zdanowicz Designer, założyciel MAD Bicycles, Emilia Andrzejewska założycielka Baristacja, Adam Ławicki CEO, White Hill.

Warto podkreślić, że spotkanie to może być znakomitym źródłem inspiracji dla młodych ludzi planujących ścieżkę kariery zawodowej i wchodzących na rynek pracy.


Zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

Zebranie z Rodzicami uczniów klas pierwszych rozpocznie się w niedzielę,
04 października 2015 roku
o godzinie 10:00.


"Koniec wojny – nowe zniewolenia"

10 i 11 września odbył się XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku.

Z okazji tego, że był to jubileuszowy marsz, organizatorzy chcieli go bardziej podkreślić. 10 września chętni mogli obejrzeć w kościele pw. św. Ducha w Białymstoku przy ul. Sybiraków dwie wystawy. Pierwsza pt. "Marsz Żywej pamięci Polskiego Sybiru – To już 15 lat" została przygotowana przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Drugą pt. "Nowe zniewolenie" opracował białostocki oddział IPN. Tego dnia zaplanowano również zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, gdzie była wystawa malarstwa Ottona Grynkiewicza. Pierwszego dnia marszu, o godzinie 19.00 na stadionie miejskim odbył się też koncert. Na scenie wystąpiły znane polskie zespoły: Lao Che oraz Kult.

Wiele osób przyjeżdża co roku, by móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. W marszu udział biorą również osoby z Austrii, Londynu czy Florydy. Jak co roku nie zabrakło też reprezentacji z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku. Pocztem sztandarowym opiekował się pan Adam Pyrski. W tej tej religijno-patriotycznej uroczystości wraz z uczniami klas II TTW oraz III TRTTW wzięły też udział nauczycielki - Anna Maria Lichograj oraz Agnieszka Perkowska.


EasternEconomicCongress – Liderzy Przyszłości
w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego
24–25 września 2015 Białystok

EEC – Liderzy Przyszłości to wydarzenie towarzyszące II Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej ...


Udział uczniów w Białostockim Salonie Maturzystów Perspektywy 2015

15 września 2015 roku uczniowie z klas maturalnych liceum i technikum uczestniczyli w Białostockim Salonie Maturzystów Perspektywy 2015, który odbywał się na Uniwersytecie w Białymstoku – w Instytucie Biologii i Chemii.

Maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji wielu regionalnych i krajowych uczelni wyższych, uczestniczyli też w wykładach prowadzonych przez ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży dotyczących matury w 2016 r. oraz w wykładzie Warszawskiej Szkoły Reklamy: "Czy to zawód dla mnie. Sztuka budowania ścieżki kariery”.

Zdobyta wiedza i informacja edukacyjna z pewnością pomoże uczniom lepiej zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjno – zawodową.

Opiekunowie: Bożena Piśmienna, Iwona Cimochowicz


EGZAMIN PISEMNY KURSU KWALIFIKACYJNEGO R.03
Grupa A i Grupa B

Dnia 08 września 2015 roku o godzinie 09:30 odbędzie się egzmin pisemny dla kursu R.03 Grupy A i Grupy B w salach 43, 43A, 44 i 45.

O terminie egzaminu praktycznego poinformujemy przed egzaminem teoretycznym.

UWAGA !
Na egzamin pisemny NIEZBĘDNY jest dokument tożsamosci ze zdjęciem i nr PESEL (np. dowód osobisty, prawo jazdy) oraz czarnopiszący długopis.


Stypendia w roku szkolnym 2015/2016

W menu głównym Uczniowie w zakładce Stypendia umieszczono:
- informacje dotyczące stypendium szkolnego w roku szkolnym 2015/2016
- informacje o rządowym programie pomocy uczniom w 2015 roku "wyprawka szkolna".


Spotkanie organizacyjne kursu R.03

Spotkanie organizacyjne kursu kwalifikacyjnego R.03 - "Prowadzenie produkcji rolniczej" rozpocznie się w środę, 2 września 2015 roku o godzinie 16:30.


Plany lekcji i harmonogramy zjazdów
w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

W menu głównym Uczniowie w zakładce Plan lekcji umieszczono rozkłady zajęć
w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 w:
- Technikum Zawodowym,
- Liceum Ogólnokształcącym.

W menu głównym Kursy w zakładkach Kurs kwalifikacyjny R3 i Kurs kwalifikacyjny R16 umieszczono odpowiednio harmonogramy zjazdów w:
- Kurs kwalifikacyjny R3
- Kurs kwalifikacyjny R16.

Menu prawe

Dziś jest:

Imieniny obchodzą:Menu prawe dolne
   
Media społecznościowe
   
Rolnik na YouTube  Facebook
Rolnik na Instagramie
   

   
   

Szkołę wspierają:
Omega Clean
Eko Export
SaMASZ
Dachy Stachurski
Kaja Sport

Młodzieżowa Akademia Siatkówki
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
   
Stopka Copyright © 2000-2021 Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku