Home
Nagłówek
Scroll
   Jesteś tu: ZSR CKP ›› Strona główna » Aktualności

AKTUALNOŚCI

Październik 2017

UWAGA PROJEKT „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III - Kompetencje i kwalifikacje.

W związku z uczestnictwem w projekcie zachęcamy uczniów klas informatycznych oraz turystycznych do wzięcia udziału w stworzeniu i realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych w ramach projektu „Centrum Kompetencji BOF – kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie BOF”

Jeśli macie ciekawy, innowacyjny pomysł na nowatorskie przedsięwzięcie to zbierzcie grupę minimum 5 osób i wypełnijcie kartę zgłoszenia.

Zgłoście się jak najszybciej. Od 16.10.2017 ruszają indywidualne spotkania z trenerem, który pomoże Wam osiągnąć wymarzony cel.

Najlepszy pomysł zostanie zakwalifikowany do drugiego etapu. Tam czeka na was grand w wysokości 5.000 zł

Zanim ruszycie z pomysłami zapoznajcie się z regulaminem realizacji projektu.

Regulamin realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych

Po więcej informacji sięgnijcie na stronę projektu: http://www.bfkk.pl/strona_glowna/projektbw.html

Emilia Januszewska


Wrzesień 2017

UWAGA! Projekt „Do Hiszpanii po wiedzę i umiejętności”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz zeszłorocznych absolwentów naszej szkoły do udziału w projekcie „Do Hiszpanii po wiedzę i umiejętności”. W ramach projektu 56 uczniów klas technikum będzie mogło odbyć staże zawodowe w Granadzie w Hiszpanii. W procesie selekcji wybierzemy po ośmiu uczniów z każdego zawodu, którzy w dwóch sesjach odbędą trzytygodniowe praktyki u hiszpańskich pracodawców. Będą to dwie 28-osobowe grupy uczniów wraz z 3 opiekunami- nauczycielami naszej szkoły.

- W sesji pierwszej (28.01. - 17.02.2018 r.) wyjeżdżają specjalności: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa, technik weterynarii oraz część uczniów z klasy technik turystyki wiejskiej.
- W sesji drugiej (27.05. - 16.06.2018 r.) wyjeżdżają specjalności: technik informatyk, technik architektury krajobrazu, technik obsługi turystycznej oraz część uczniów z klasy technik turystyki wiejskiej.

WSZYSTKIE KOSZTY, TJ. PODRÓŻ SAMOLOTEM, ZAKWATEROWANIE, WYŻYWIENIE ORAZ KIESZONKOWE SĄ ZAPEWNIONE UCZESTNIKOM PROJEKTU.

Dodatkowo na miejscu zapewniamy kurs języka hiszpańskiego, wycieczki i inne formy organizacji czasu wolnego oraz dokumenty poświadczające odbycie staży i nabycie kwalifikacji po zakończeniu mobilności. Przed wyjazdem uczestników projektu czeka bezpłatny kurs angielskiego oraz inne zajęcia przygotowujące do wyjazdu i podjęcia praktyk za granicą.

Prosimy o składanie formularza zgłoszeniowego, CV z listem motywacyjnym (I tura do 6. października 2017 r., II tura do 19. stycznia 2018 r.) do Pani Agnieszki Perkowskiej. W semestrze pierwszym rekrutowani będą uczestniczy z pierwszej sesji, a w semestrze drugim z sesji drugiej. Zachęcamy do udziału w projekcie! Wkrótce przedstawiony zostanie szczegółowy regulamin rekrutacji uczniów do udziasłu w projekcie.

Poniżej do pobrania (pliki MS Word) formularze zgłoszeniowe do wypełnienia i oddania na etapie rekrutacji do projektu dla absolwentów i osób uczących się.

Formularz zgłoszeniowy (absolwent)

Formularz zgłoszeniowy (osoba ucząca się)

Regulamin rekrutacji

Prezentacja projektu

„Kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział” (Quien no ha visto Granada, no ha visto nada)


WAŻNE!!!!
Przypominamy, iż termin składania dokumentów aplikacyjnych dla uczestników projektu "Do Hiszpanii po wiedzę i umiejętności" w I turze mija 6 października 2017 r. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w przyszłym tygodniu w dwóch turach:

- ŚRODA (11.10.2017 r.) o godzinie 08:00 w pokoju szkolnego pedagoga dla zawodów: technik turystyki wiejskiej, technik rolnik.
- CZWARTEK (12.10.2017 r.) o godzinie 08:00 w pokoju szkolnego pedagoga dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa, technik weterynarii.

OBECNOŚĆ NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ JEST OBOWIĄZKOWA!
Uczniowie, którzy nie zjawią się na niej, bez uprzedniego usprawiedliwienia się u koordynatora projektu, zostaną "odrzuceni" na etapie rekrutacji z powodu niespełnienia wymagań formalnych. Tak samo jak uczniowie, którzy do 6 października nie dostarczą kompletu dokumentów (formularz zgłoszeniowy, CV i list motywacyjny).

UWAGA!
Komisja kwalifikacyjna po zapoznaniu się z dokumentami aplikantów oraz po odbyciu rozmów kwalifikacyjnych, stworzyła listę zakwalifikowanych uczestników projektu „Do Hiszpanii po wiedzę i umiejętności” wraz z listą rezerwową z zachowaniem kolejności uzyskanej liczby punktów.

Lista zakwalifikowanych uczestników


Udział uczniów w Białostockim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017

14 września 2017 roku uczniowie z klas maturalnych liceum i technikum uczestniczyli w Białostockim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017, który odbywał się w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji wielu regionalnych i krajowych uczelni wyższych, uczestniczyli też w wykładach na temat matury 2018 prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Na stoisku „Perspektywy” uczniowie otrzymali „Informator dla maturzystów 2018”, który można też pobrać w wersji mobilnej:

Pobierz Informator dla maturzystów 2018

Zdobyta wiedza i informacja edukacyjna z pewnością pomoże uczniom lepiej zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjno – zawodową.


Harmonogramy zjazdów kursów kwalifikacyjnych R.03 i R.16

W menu głównym Kursy w zakładkach Kurs kwalifikacyjny R3 i Kurs kwalifikacyjny R16 umieszczono odpowiednio harmonogramy zjazdów w:
- Kurs kwalifikacyjny R3 - "Prowadzenie produkcji rolniczej",
- Kurs kwalifikacyjny R16 - "Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej".


Spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie kursu R.03 i kursu R.16

Spotkania organizacyjne i pierwsze zajęcia dla kursów kwalifikacyjnych:
- R.03 - "Prowadzenie produkcji rolniczej",
- R.16 - "Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej"
rozpoczną się w czwartek, 14 września 2017 roku o godzinie 16:30.
Plany zajęć zostaną podane wkrótce.


Plany lekcji
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

W menu głównym Uczniowie w zakładce Plan lekcji umieszczono rozkłady zajęć
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 w:
- Liceum Ogólnokształcącym,
- Technikum Zawodowym
,
obowiązujące od 08 września 2017 roku.

Menu prawe

Dziś jest:

Imieniny obchodzą:Menu prawe dolne
   Szkołę wspierają:
Optima Polska
Omega Clean
Eko Export
SaMASZ
Gabinet Kosmetyczny Iwona Dowgiert
Kaja Sport

  
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
   
Stopka Copyright © 2000-2017 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku