Home
Nagłówek
Scroll
   Jesteś tu: ZSR CKP ›› Strona główna » Aktualności

AKTUALNOŚCI

Październik 2018

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Nasza szkoła już po raz dziesiąty przystąpiła do corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej: Ogólnopolski Tydzień Kariery, objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W związku z tym w dniach 15-19.10.2018r. w szkole zrealizowano szereg przedsięwzięć, których celem było wspieranie młodzieży w planowaniu dalszych ścieżek edukacyjno-zawodowych i nabywaniu kompetencji ważnych w podejmowaniu roli zawodowej.

Uczniowie z klas IV TR, IV TMR, II TR, III TRT oraz III TI wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem szkoły Panem Tomaszem Gołaszewskim – przedsiębiorcą, producentem rolnym, laureatem OWiUR oraz Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Temat spotkania: „Moja ścieżka kariery". Wydarzenie to było dobrą okazją do tego, aby poznać dobre praktyki absolwenta, wysłuchać rad i wskazówek na temat tego, co jest ważne w drodze do osiągnięcia sukcesu. Młodzież przekonała się, że budując własną ścieżkę kariery należy stale się rozwijać. Ważne są ciężka praca, zaangażowanie, determinacja, ale również pozytywne relacje z innymi.

W przygotowaniu uczniów do wejścia na rynek pracy wspierał szkołę doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku realizując zajęcia dla klasy III WET i III TAK na temat: „Kompetencje na rynku pracy”. Odbyły się również zajęcia z zakresu podstawowych zagadnień prawa pracy dla uczniów z klas IV TMR, IV TAK i IV TI, III LO BT realizowane przez przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku. Ponadto, podczas OTK, uczniowie z klas II TAK i III TAK uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez szkolnego doradcę zawodowego na temat „Rozwijamy swoją kreatywność”, a w celu uświadomienia uczniom znaczenia własnego systemu wartości w rozwoju zawodowym, wychowawcy klas zrealizowali podczas godziny wychowawczej temat: „Wartości w moim życiu”. W bibliotece szkolnej, jak co roku, uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie wiedzy o rynku pracy i zawodach.

Wszystkim nauczycielom i gościom dziękujemy za udział i wsparcie w realizacji w/w przedsięwzięć, a uczniom życzymy dobrych decyzji na drodze rozwoju zawodowego.

Koordynator przedsięwzięć w ramach OTK
Bożena Piśmienna - szkolny doradca zawodowy


Wrzesień 2018

Harmonogramy zjazdów kursów kwalifikacyjnych R.03 i R.16

W menu głównym Kursy w zakładkach Kurs kwalifikacyjny R3 i Kurs kwalifikacyjny R16 umieszczono odpowiednio harmonogramy zjazdów w:
- Kurs kwalifikacyjny R03 - "Prowadzenie produkcji rolniczej",
- Kurs kwalifikacyjny R16 - "Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej".


Spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie kursu R.03 i kursu R.16

Spotkania organizacyjne i pierwsze zajęcia dla kursów kwalifikacyjnych:
- R.03 - "Prowadzenie produkcji rolniczej",
- R.16 - "Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej"
rozpoczną się w czwartek, 13 września 2018 roku o godzinie 16:30.
Plany zajęć zostaną podane wkrótce.


Plany lekcji
w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

W menu głównym Uczniowie w zakładce Plan lekcji umieszczono rozkłady zajęć
w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 w:
- Liceum Ogólnokształcącym,
- Technikum Zawodowym
,
obowiązujące od 10 września 2018 roku.

Menu prawe

Dziś jest:

Imieniny obchodzą:Menu prawe dolne
   Szkołę wspierają:
Optima Polska
Omega Clean
Eko Export
SaMASZ
Gabinet Kosmetyczny Iwona Dowgiert
Kaja Sport

  
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
   
Stopka Copyright © 2000-2018 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku