Home
Nagłówek
Scroll
   Jesteś tu: ZSR CKP ›› Szkoła » Koło fotograficzne

Koło fotograficzne

przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku

Plener fotograficzny

W dniach od 29 września do 1 października 2016r. młodzież z koła fotograficznego miała możliwość wyjechania na plener fotograficzny, który odbył się w Górach Świętokrzyskich. Uczniowie zwiedzali Jaskinię Raj, miejscowość – Świętą Katarzynę, Muzeum Minerałów i Skamieniałości, Sanktuarium Święty Krzyż, Gołoborza na Łysej Górze, ruiny Zamku w Bodzentynie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Wieczorem uczestnicy wycieczki gotowali zupę z dyni podczas warsztatów kulinarnych. Wieczorem cała grupa integrowała się na wspólnym ognisku, a o świcie odbył się plener fotograficzny na Łysicy. W drodze powrotnej grupa zwiedzała Kazimierz Dolny z urokliwym Wąwozem Korzeniowym oraz piękną Górą Trzech Krzyży. Obecnie uczniowie pracują nad swoimi zdjęciami i z niecierpliwością czekają na kolejny plener
Opiekunowie: Agnieszka Haponik i Ewa Szorc


Działania koła fotograficznego wspiera projekt „FOTOARCHITEKTURA – Polska w obiektywie i na rysunku“. Koło rozpoczęło działalność na początku stycznia 2012r. Młodzieżą opiekują się Agnieszka Gobiec i Agnieszka Haponik.

Uczniowie należący do koła rozwijają swój talent biąrąc udział:
* w kursach fotograficznych, prowadzonych przez profesjonalnego fotogrfa; Były to teoretyczne zajęcia z zakresu fotografii- fotografia prasowa, fotografia analogowa, fotografia architektury oraz warsztaty fotograficzne z zakresu kompozycji, korekcji błędnego naświetlania w programach graficznych, wykorzystania światła zastanego, zasady trójpodziału, wywoływania filmów w ciemni;
*w plenerach fotograficzno – krajoznawczych połączonych z warsztatami artystycznymi;

- W maju 2012r. odbył się pierwszy plener na terenach Pogórza Sudawskiego: Uczniowie mieli możliwość robienia zdjęć w: Przerośli, Turtulu, Stańczykach, Cisowej Górze, Smolnikach i Augustowie.

- We wrześniu 2012r. młodzież z koła fotograficznego wyjechała do Kozłówki, Lublina, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego oraz Puław. Efektem były niezapomniane wrażenia oraz poplenerowa wystawa, która obecnie umieszczona jest na szkolnym holu.

- W maju 2013r. uczniowie wyjechali na wiosenny 4 –dniowy plener fotograficzny w Zakopanem, Krakowie i Częstochowie. Mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Kasprowicza na Harendzie, Krupówki, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, podziwiano panoramę Zakopanego z Harendy i Gubałówki. Uczniowie zachwycali się widokiem Wysokich Tatr podczas wędrówek do Doliny Kościeliskiej.

Natomiast w Krakowie uczniowie odwiedzili Wawel, Stare Miasto, dzielnicę Kazimierz, odbył się również rejs statkiem po Wiśle. Ostatnim punktem była wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Częstochowie. - We wrześniu2013r. młodzież wyjechała na jesienny 2 – dniowy plener fotograficzny. Tym razem celem był Toruń i Ciechocinek. Na Starówce w Toruniu młodzież zwiedzała najciekawsze zakątki i zabytki w towarzystwie przewodnika. Wieczorem cała grupa wybrała się na spacer połączony z nocnymi zdjęciami plenerowymi.

Natomiast w Krakowie uczniowie odwiedzili Wawel, Stare Miasto, dzielnicę Kazimierz, odbył się również rejs statkiem po Wiśle. Ostatnim punktem była wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Częstochowie. - We wrześniu2013r. młodzież wyjechała na jesienny 2 – dniowy plener fotograficzny. Tym razem celem był Toruń i Ciechocinek. Na Starówce w Toruniu młodzież zwiedzała najciekawsze zakątki i zabytki w towarzystwie przewodnika. Wieczorem cała grupa wybrała się na spacer połączony z nocnymi zdjęciami plenerowymi.

* Efektem wspólnych wojaży były wystawy poplenerowe, które zostały umieszczone na szkolnych korytarzach.
* Ponadto uczniowie zaangażowali się w organizację „Wieczorku góralskiego”, w czasie którego zaprezentowali swoje osiągnięcia.
*Odbyło się również bardzo miłe spotkanie świąteczne, w którym wzięli udział uczniowie należący do koła fotograficznego, ich rodzice oraz opiekunowie koła. W czasie tego spotkanie został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny.
Laureatami konkursu zostali:
Marcin Domalewski z klasy III TI – I miejsce
Maciej Klemensowicz z klasy I TI – II miejsce
Jakub Szóstko z klasy I TI – III miejsce

*Kilka osób wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Pogranicze”; jedna z uczestniczek została w nim wyróżniona (Edyta Szestowicka „Meczet w Bohonikach - z innego punktu widzenia”.) *Niespodzianką był udział uczniów z koła fotograficznego w profesjonalnej sesji zdjęciowej w Studium Woklano – Aktorskim im. Czesława Miłosza w Białymstoku.

Opiekunowie koła fotograficznego nawiązali współpracę z właścicielem Miejskiej Ciemni, która mieści się w kawiarnio – księgarni „Spółdzielnia”. Prowadzący koło dbają o:
- zagospodarowanie czasu wolnego po zajęciach dydaktyczno – wychowawczych;
- wspomaganie działań rodziców dotyczących opieki i wychowania ich dzieci;
- motywowanie do poznawania wartościowych miejsc w Polsce pod względem historycznym i krajoznawczym;
- rozwijanie pasji;
- stworzenie ciekawej propozycji zajęć, alternatywnych wobec oferty kultury masowej, popularnej;
- rozbudzanie wrażliwości, wyobraźni i poczucia piękna;
- integrację młodzieży;
- kształtowanie osobowości;
- wychodzenie naprzeciw potrzebom edukacyjnym młodzieży;


Wszystkim uczestnikom koła fotograficznego dziękujemy za zaangażowanie oraz dzielenie się swoim talentem ze społecznością szkolną.
Opiekunowie koła fotograficznego:
Agnieszka Gobiec, Agnieszka Haponik


Menu prawe

Dziś jest:

Imieniny obchodzą:Menu prawe dolne
   
Media społecznościowe
   
Rolnik na YouTube  Facebook
Rolnik na Instagramie
   

   
   

Szkołę wspierają:
Omega Clean
Eko Export
SaMASZ
Dachy Stachurski
Kaja Sport

Młodzieżowa Akademia Siatkówki
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
   
Stopka Copyright © 2000-2021 Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku