Home
Nagłówek
Scroll
   Jesteś tu: ZSR CKP ›› Siatkarskie Ośrodki Szkolne » Zawody i Obozy Sportowe

Zawody i Obozy Sportowe

Białostocki S.O.S Mistrzem Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych

Uczennice S.O.S. XVII LO Białystok przy ZSR CKP trenowane przez Sebastiana Grzegorka, Czesława Tobolskiego oraz Jarosława Grodzkiego wywalczyły mistrzostwo województwa podlaskiego szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja wśród podlaskich szkół ponadgimnazjalnych odbywa się systemem ligowym. Do rywalizacji w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiło 38 szkół które podzielone zostały na III ligi według wyników z poprzednich lat. Uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Białegostoku jak przystało na obrończynie trofeum w całych rozgrywkach straciły zaledwie dwa sety i pewnie powtórzyły sukces

Ostateczna kolejność:
1. S.O.S XVII LO Białystok 36 pkt.
2. ZSO Sejny 31 pkt
3. VI LO Białystok 30 pktZespół wystąpił w składzie:
Bielecka Joanna, Androsiuk Helena, Tarasiewicz Elwira, Gronostajska Natalia, Jabłuszewska Monika, Zagórska Paulina, Szczygielska Aneta, Sochacka Karolina, Dąbrowska Agnieszka, Florczyk Maria, Mojsak Kamila, Banach Daria


Juniorki BAS BIAŁYSTOK Mistrzyniami Województwa Podlaskiego

Dobiegły końca Mistrzostwa Podlasia Juniorek 2014. Złote medale zawisły na szyjach zawodniczek BAS BIAŁYSTOK, srebrne po boju z Mońkami powędrowały do zawodniczek z Płociczna.
Od czwartku 13.02.2014 do soboty 15.02.2014 na parkietach hali Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak odbył się Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej Juniorek – o tytuł ten zawalczyły drużyny BAS Białystok, UKS "Sprint" Płociczno-Tartak, MUKS "Gim-Net" Mońki oraz SPS "AS" Polonia Raczki. Walka toczyła się również o awans do 1/4 Mistrzostw Polski, który uzyskać mogły już tylko trzy zespoły.
Turniej Finałowy stał na wysokim poziomie sportowym. Jednak pod całkowitą dominację zespołu BAS Białystok, który wygrał wszystkie swoje mecze oddając jedynie jednego seta w konfrontacji z zespołem z Moniek. Wszystkie zawodniczki reprezentujące klub w rozgrywkach są uczennicami klas sportowych w XVII LO przy ZSR CKP w Białymstoku i uczestniczą w ogólnopolskim programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Srebro wywalczył zespół gospodyń, UKS Sprint Płociczno-Tartak – w ostatnim dniu spotkań pokonały po bardzo dobrym i zaciętym meczu Moniecki Gim - Net, którego ambicja i wola walki uplasowały ostatecznie na trzecim miejscu.

Poza podium i bez awansu znalazł się zespół SPS "AS" Polonia Raczki, który nie wygrał żadnego spotkania. Warto nadmienić że był to zespół złożony głównie z dziewcząt z III klasy gimnazjum i mimo przegrania wszystkich meczy pokazał kawałek dobrej siatkówki.
Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce BAS Białystok
II miejsce UKS Sprint Płociczno-Tartak
III miejsce MUKS Gim-Net Mońki
IV miejsce SPS AS Polonia Raczki
Pierwsza faza rozgrywek Mistrzostw Polski, czyli 1/4 finału, odbędzie się już za dwa tygodnie (28.02-01.03) – jednym z gospodarzy tego turnieju będzie BAS Białystok.
Serdecznie zapraszamy!

Na zdjęciu: (stoją od lewej) Natalia Gronostajska, Joanna Bielecka, Helena Androsiuk, Aneta Szczygielska, Kamila Mojsak, Paulina Zagórska, Ksenia Gołubowska, Maria Florczyk, trener Sebastian Grzegorek, (siedzą od lewej) Agnieszka Dąbrowska, Elwira Tarasiewicz, Monika Jabłczyńska, Karolina Sochacka.


Obóz sportowy w Zambrowie

W dniach 30.01-05.02.2014 roku zawodniczki klas I, II i III S.O.S. XVII LO przy ZSR CKP w BIAŁYSTOK uczestniczyły w obozie sportowym w Zambrowie.
Dwa treningi dziennie poświęcone były na kształtowanie sprawności motorycznej i umiejętności technicznych, a trzecie zajęcia w postaci małych gier służyły doskonaleniu techniki i taktyki gry oraz integracji w grupie. W trakcie obozu przeprowadzono rozgrywki 2x2, 3x3. W czasie zajęć dzieci korzystały ze sprzętu, który otrzymało XVII LO W Białymstku od PZPS w ramach projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne. W zgrupowaniu uczestniczyło 30 uczennic.

Pobyt uprzyjemniły znakomite warunki mieszkaniowo-szkoleniowe oraz malownicza sceneria. Nie zawiodła internatowa stołówka, w której jak w roku ubiegłym na zawodniczki czekały smaczne posiłki. W czasie wolnym od zajęć sportowych, dziewczyny spędzały czas na świeżym powietrzu, jeżdżąc na łyżwach oraz chodząc na pobliski basen. W poniedziałek 27.01.2014 grupa wyjechała do pobliskiego Rybna, gdzie czekały na nią liczne atrakcje: wyciąg narciarski i zjazdy na nartach, ognisko.

Obóz w Zambrowie, zarówno w oczach kadry jak i uczestników, zapisał się jako bardzo udany. Zawodniczki mimo ogromnego wysiłku i pracy jakie włożyły w treningi, były bardzo zadowolone i w większości myślą o kolejnych treningach i obozach.
Pomysłodawcami i opiekunami na obozie byli trenerzy SOS: Sebastian Grzegorek, Jarosław Grodzki oraz Czesław Tobolski.


Menu prawe

Dziś jest:

Imieniny obchodzą:Menu prawe dolne
   
   

   Szkołę wspierają:
Omega Clean
Eko Export
SaMASZ
Gabinet Kosmetyczny Iwona Dowgiert
Kaja Sport

  
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
   
Stopka Copyright © 2000-2021 Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku