Home
Nagłówek
Scroll
   Jesteś tu: ZSR CKP ›› Szkoła Mistrzostwa Sportowego » Zawody sportowe

Zawody Sportowe

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe
w Lekkiej Atletyce

W dniach 04 – 05.06.2016 r. w Zamościu, odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lekkiej Atletyce. Znaczące sukcesy sportowe, zanotowali uczniowie naszej szkoły.

Złote medale zdobyli:
Marlena Gola 100 m.
200 m.
12,3
24,57
trener Wojciech Niedźwiecki
Gryc Anna
Polak Urszula
Bagan Karol
Moskal Jakub
400 m. ppł.
p. kulą
skok w dal
skok wzwyż
64,03
12,28
6,99
2,04
trener Piotr Orłowski
trener Przemysław Zabawski
trener Robert Nazarkiewicz
trener Robert Nazarkiewicz
Srebrne medale:
Naumczuk Aleksandra
Bagan Karol
Chojnowski Bartosz
skok wzwyż
trójskok
skok w dal
1,65
13,86
6,96
trener Robert Nazarkiewicz
trener Robert Nazarkiewicz
trener Robert Nazarkiewicz
Bagan K. , Chojnowski B.,
Pieńkos Ł., Stukan M.
4 x 400 m. 43,46 trener Robert Nazarkiewicz
Brązowe medale:
Czajkowska Paulina
Sieńko Magda
rzut dyskiem
p. kulą
37,21
12,91
trener Przemysław Zabawski
trener Przemysław Zabawski

FINAŁ WOJEWÓDZKI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

W dniu 09.04.2016 r. w Przewięzi „Patelnia” rozegrano finał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych, w których pierwsze miejsca, w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły zespoły naszej szkoły.

Zespoły wystąpiły w następujących składach :

Dziewczęta 10 x 1000 m. – 41,44 min. Chłopcy 10 x 1500 m. 53,47 min.
Ciołko Sylwia
Gola Marlena
Gryc Anna
Jelska Justyna
Karolczuk Weronika
Markowska Natalia
Pruszyńska Paulina
Matysik Dorota
Stankiewicz Katarzyna
Woźniewska Joanna
Ambroziak Mariusz
Bujnarowski Seweryn
Książyk Konrad
Lachowicz Jan
Łaniewski Mateusz
Predko Łukasz
Rafał Paweł
Suchy Jacek
Wielgus Mateusz
Żmujdzin Karol
Opiekun Dziewcząt:
mgr Magdalena Żynel
Opiekun chłopców:
mgr Tomasz Dąbrowski







FINAŁ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W dniu 07.05.2016 r. na stadionie BOSiR Białystok, rozegrano zawody lekkoatletyczne szkól ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego w ramach Ligi szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentowali szkołę ( składy poniżej ), zwyciężyli w punktacji drużynowej w kategorii dziewcząt i chłopców.






Najlepsi zawodnicy w poszczególnych blokach konkurencji na podium wśród nich troje uczniów naszej szkoły. Od lewej Bartosz Chojnowski-blok skoki, tuż za nim Mateusz Żukowski-blok rzuty, z prawej strony Urszula Polak-blok rzuty dziewcząt.



Na podium za pierwsze miejsce uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem p. Robertem Nazarkiewiczem.



Puchar za pierwsze miejsce w rękach opiekuna chłopców p. Mariusza Roszkowskiego, wraz z uczniami na podium.


Osiągnięcia sportowe uczniów i absolwentów XVII LO SMS w 2015 roku

Starty Międzynarodowe w reprezentacji kraju







Starty w imprezach krajowych












Daria Zabawska - Młodzieżowe Mistrzostwa Europy



Trener Robert Nazarkiewicz w akcji - Młodzieżowe Mistzrostwa Polski



Bartosz Chojnowski - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów



Trener Przemysław Zabawski (3 od lewej)- 6 miejsce wśród wyróżnionych trenerów za szkolenie młodzieży w 2015 roku.



Kamila Lićwinko podczas skoku.



Daria Zabawska na stadionie w Krakowie.



Ewa Korniluk - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.



Karolina Markiewicz - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.



Mistrzyni - Ewa Korniluk i wicemistrzyni - Karolina Markiewicz w skoku w dal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.



Katarzyna Rutkowska - Młodzieżowa Mistrzyni Polski w biegu na 5000m i 10000m.



Karol Bagan w trójskoku na Mistrzostwach Polski Juniorów.



Adam Wasilewski i Mariusz Ambroziach w biegu rozstawnym 4x400m - Mistrzostwa Polski Juniorów.



Urszula Polak - Mistrzostwa Polski Juniorów.



Klaudia Kardasz - Mistrzyni Polski Juniorek w pchnięciu kulą.



Mistrzostwa Polski LZS w Słubicach

W dniach 13 – 14.06.2015 roku, uczniowie naszej szkoły startowali w Słubicach, na Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce, osiągając następujące wyniki sportowe:

Pozycja Nazwisko i imię Dyscyplina Wynik Klasa
1 miejsce Chojnowski Bartosz
Wielgus Mateusz
Kardasz Klaudia
Margol Arkadiusz
Wasilewski Adam
Łaniewski Mateusz
Maciejewski Jacek
Stukan Maciej
skok w dal
2000 prz.
p. kulą
4x400
4x400
4x100
4x100
4x100
7,08
06:13,0
15,65
03:21,1
03:21,1
43,94
43,94
43,94
&klasa II LO SMS j.
klasa I LO SMS j. mł.
klasa III LO SMS j.
klasa IIILO SMS j.
klasa III LO SMS j.
klasa I TMR j. mł.
klasa I LO SMS j. mł.
klasa I LO SMS j. mł.
2 miejsce Wasilewski Adam
Panaś Bożena
400m
skok w dal
48,76
5,41
klasa III LO SMS j.
klasa III LO SMS j.

Zawody lekkoatletyczne z okazji uchwalenia KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

Podczas zawodów lekkoatletycznych rozegranych w dniu 3.05.2015r. w Białymstoku, z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, uczniowie naszej szkoły uzyskali znaczące wyniki sportowe:
Klaudia Kardasz uczennica kl. III SMS w konkursie pchnięcia kulą, zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 15,84 m, tym wynikiem wypełniła minimum kwalifikacyjne PZLA, na Mistrzostwa Europy Juniorów w Eklistunie /SWE/.
Również wypełnił minimum w na te same Mistrzostwa Europy uczeń klasy drugiej SMS Mateusz Strzeszewski, który rzucił oszczepem na odległość 73,56 m. Uzyskany przez Mateusza wynik, jest nowym rekordem szkoły i rekordem województwa podlaskiego w kategorii juniorów.


HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH W TORUNIU

W dniach 13 – 15.02.2015 roku, na rozgrywanych w Toruniu, Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, startowała 11 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, ( 6 juniorów i 5 juniorów młodszych), którzy uzyskali następujące wyniki sportowe.

Złoty medal w kategorii juniorek, zdobyła Klaudia Kardasz kl. III LO SMS, w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 16,10 m, w tej samej konkurencji, brązowy medal z rekordem życiowym 13,13 m. zdobyła Urszula Polak kl. II LO SMS. Obie zawodniczki trenują z trenerem Przemysławem Zabawskim.

Oprócz w/w brązowe medale, zdobyli wychowankowie trenera Roberta Nazarkiewicza, Chojnowski Bartosz kl. II LO SMS, w skoku w dal w kategorii juniora z wynikiem 6,78 m. oraz Moskal Jakub kl. I LO SMS, w skoku wzwyż z wynikiem 1,98 m. w kategorii juniora młodszego.

Pozostali zawodnicy zajmowali wysokie miejsca, wielu ustanowiło rekordy życiowe :
4 miejsce zajął w kategorii juniorów młodszych: Mateusz Wielgus kl. I LO SMS, w biegu na 2000 m. z rekordem życiowym 5:43,00, trener Jan Zalewski,
4 miejsce w kategorii juniorów zajął Kossman Filip kl. II LO SMS, w skoku wzwyż z wynikiem 2,00 m.
5 miejsce zajęła Panaś Bożena kl. III LO SMS, skok w dal juniorek 5,48 m.
Piąty wynik w eliminacjach, biegu na 200 m i rekord życiowy 22,48 sek. uzyskał Kuba Głuchowski kl.II LO SMS, niestety kontuzja wyeliminowała go z walki o medal w biegu finałowym. Trenerem wymienionej trójki jest p.Robert Nazarkiewicz
Filip Czerwiński, trener Jan Zalewski został sklasyfikowany na 12 pozycji w biegu na 1000 m. z rekordem życiowym 2:43,70.
Dwóch wychowanków trenera Wojciecha Niedźwieckiego startowało w biegu na 60 m. w kategorii juniorów młodszych, Gabriel Szczecina zajął 13 miejsce z wynikiem 7,33 sek. oraz Mateusz Łaniewski 18 miejsce z wynikiem 7,36 sek.



Brązowy medalista w skoku w dal Bartosz Chojnowski podczas skoku (fot. Tomasz Kasjaniuk)



Bożena Panaś 5 miejsce w skoku w dal (fot. Tomasz Kasjaniuk)



Całe podium zajęły zawodniczki z woj. podlaskiego 1 miejsce Klaudia Kardasz, 3 miejsce Urszula Polak – uczennice naszej szkoły oraz 2 m. Karolina Nesterowicz (fot. Rafał Szyszko)



Medalistki HMPJiJMł w Toruniu w konkursie pchnięcia kulą oraz z lewej strony wiceprezes PZLA Henryk Olszewski i trener naszych zawodniczek Przemysław Zabawski (fot. Rafał Szyszko)


Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu, odbyła się miła uroczystość, uhonorowania najlepszych dziesięciu trenerów, pracujących z młodzieżą w Polsce.W śród wyróżnionych znaleźli się trenerzy pracujący w naszej szkole: Robert Nazarkiewicz - 4 miejsce i Przemysław Zabawski - 9 miejsce.


Od lewej Prezes PZLA Jerzy Skucha, wiceprezydent Torunia Andzrej Rakowicz, trener Robert Nazarkieicz i drugi od prawej trener Przemysław Zabawski (fot. Tomasz Kasjaniuk)


II IGRZYSKA OLIPIJSKIE MŁODZIEŻY W NANJING

Reprezentujący Polskę na II Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nanjing /CHINY/ Mateusz Strzeszewski, uczeń klasy pierwszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zajął siódme miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 70,93 m.


MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW - EUGENE 2014

Czworo naszych uczniów, Klaudia Kardasz, Daria Zabawska, Damian Nowicki, Mateusz Strzeszewski oraz trenerzy Robert Nazarkiewicz i Przemysław Zabawski, którzy w dniach 22 – 27.07.2014 r. w Eugene /USA/ reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów, od 10.07.2014 r. przebywali na zgrupowaniu szkoleniowym w USA w miejscowości Lewis Clark.


Na zakończonych Mistrzostwach Świata Juniorów w Eugene /USA/ z czworga naszych uczniów, najlepiej zaprezentowała się Klaudia Kardasz, która w konkursie pchnięcia kulą zajęła 5 miejsce z rekordem życiowym 16,29 m. Damian Nowicki został sklasyfikowany na 18 miejscu w skoku wzwyż z wynikiem 205 cm.; 19 miejsce zajął Mateusz Strzeszewski w rzucie oszczepem z wynikiem 63,86 m. Daria Zabawska zajęła 24 miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 45,13 m. Oprócz Klaudii Kardasz, trójka naszych uczniów wypadła poniżej oczekiwań. Wyniki jakie uzyskali wyraźnie odbiegają od rekordów życiowych. Dla trojga naszych uczniów był to pierwszy start w życiu na zawodach tej rangi. Jak widać zjadła ich trema i musieli zapłacić tak zwane „frycowe”. Niemniej gratulujemy udziału na Mistrzostwach Świata. Mamy nadzieję że zdobyte doświadczenie będzie procentować w dalszej karierze sportowej.


OGÓLNOPOLSKA OLIPIADA MLODZIEŻY - WROCŁAW 2014

Podczas rozegranej w dniach 13 – 15.07.2014 r. we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa medale:

Srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 61,77 m. zdobył Maciej Kolendo, trener Mariusz Roszkowski.
Brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 6,80 m. zdobył Bartosz Chojnowski, trener Robert Nazarkiewicz
4 miejsce zdobyła sztafeta 4x100 m. z czasem 43,48 w składzie: Bartosz Chojnowski, Gerard Kluz, Karol Bagan, Michał Krutul
5 miejsce w biegu na 2000m z przeszkodami, zdobył Konrad Książyk, trener Tomasz Dąbrowski
9 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 192 cm. Zdobył Maciej Grzędziński, trener Robert Nazarkiewicz
11 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 12,45 m. zdobyła Urszula Polak, trener Przemysław Zabawski
15 miejsce w trójskoku z wynikiem 12,73 m. zdobył Karol Bagan, trener Robert Nazarkiewicz.


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W LEKKIEJ ATLETYCE

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce rozegrane w dniach 28 – 30.06.2014 w Toruniu, potwierdziły wysoką formę sportową reprezentantów naszej szkoły. Czworo naszych uczniów, którzy wcześniej uzyskali minima uprawniające do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów w USA, zdobyli tytuły Mistrzów Polski Juniorów:


Klaudia Kardasz pchnięcie kulą, rekord życiowy 16,09 m.
Daria Zabawska rzut dyskiem, 52,20 m.
Damian Nowicki skok wzwyż, 210 cm.
Mateusz Strzeszewski rzut oszczepem, 66,38 m.(przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, intensywne opady deszczu i silny wiatr)
sztafeta 4x400 m. w składzie: Artur Wasilewski, Paweł Paszkowski, Arkadiusz Margol oraz uczeń LO Suchowola Kamil Żukowski - brązowy medal, czas 3:20,78
Beata Trzonkowska 4 miejsce dwukrotnie, w pchnięciu kulą 13,41m.i rzucie dyskiem 44,91m.
4 miejsce sztafeta 4x100 m. juniorek w której biegły Paulina Kajewska i Bożena Panaś z czasem 48,11 sek.
Wioleta Górska, 7 miejsce w pchnięciu kulą 13,11 m. i 9 miejsce w rzucie dyskiem 39,27 m.
Kuba Głuchowski, 7 miejsce w biegu na 200 m. z czasem 22,12 sek. oraz 13 miejsce w biegu na 100 m.z czasem 11,06 sek.


MISTRZOSTWA POLSKI KRAJOWEGO ZRZESZENIA LZS W LEKKIEJ ATLETYCE

Podczas rozgrywanych w Białej Podlaskiej w dniach 7 – 8.06.2014 r. Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, bardzo dobrze zaakcentowali swój udział uczniowie naszej szkoły.

Damian Nowicki zwyciężył w konkursie skoku wzwyż juniorów z wynikiem 2,16 m i uzyskał kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Juniorów 22 – 27.07.2014 r. w Eugene /USA/.


Damian na stadionie w Białej Podlaskie przy tablicy z wynikiem dającym kwalifikacje na MŚJ


Również inni uczniowie zasługują na słowa uznania, wielu poprawiło swoje rekordy życiowe.

  Nazwisko Imię Dyscyplina Wynik
Pierwsze miejsca Kardasz Klaudia p. kulą 15,17m.  j.
Zabawska Daria rz. dyskiem 51,23m.  j.
Strzeszewski Mateusz rz. oszczepem 72,93m.  j.mł.
Drugie miejsca Głuchowski Kuba 100 m.
200 m.
11,07 sek. j.
21,92 sek. rekord życiowy
Grzędziński Maciej skok wzwyż 1,92m. j.mł.
Trzecie miejsca Chojnowski Bartosz skok w dal 6,67m  j.mł.
Bagan Karol 3-skok 13,66m. rekord życiowy
Górska Wioleta rz. dyskiem
p. kulą
40,30m.  j.
13,11m.  j.
Kolendo Maciej rz. oszczepem 58,47m.  j.mł.
Czwarte miejsca Panaś Bożena 200 m
skok w dal
25,64s  rekord życiowy
5,71m.   j.
Trzonkowska Beata p. kulą 12,83m
Piąte miejsca Książyk Konrad 2000m. prz. 6:22,15 min
Trzonkowska Beata rz. dyskiem 37,98 m. j.
Szóste miejsce Polak Urszula p. kulą 12,50 m rekord życiowy j.mł.
Siódme miejsca Bagan Karol skok w dal 6,27m. rekord życiowy   j.mł.
Książyk Konrad 800 m. 1:59,82min. j.mł.

Uczniowie którzy ustanowili rekordy życiowe, ale zajęli miejsca powyżej szóstego są to:
Kluz Gerard 200m. 23.20 sek. j.mł. Margol Arkadiusz 400m. 51,08 sek. j. Paszkowski Paweł 400m. ppł. 56,29 sek. j.

Trenerzy, którzy przygotowali zawodników:
Robert Nazarkiewicz, Tomasz Dąbrowski, Wojciech Niedźwiecki, Mariusz Roszkowski, Przemysław Zabawski.
Gratulujemy osiągniętych rezultatów oraz życzymy dalszych sukcesów i rekordów życiowych.


 

LIGA LEKKOATLETYCZNA W TORUNIU

W dniu 24.05.2014 roku w Toruniu, rozegrano pierwszy rzut Ligi lekkoatletycznej juniorów. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali kluby sportowe województwa podlaskiego{ KS. Podlasie Białystok i LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża} i uzyskali następujące wyniki sportowe:

Klaudia Kardasz zwyciężyła w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 15,42 m. tym samym wypełniła minimum na lipcowe Mistrzostwa Świata Juniorów w EUGENE /USA/.
Daria Zabawska zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 52,73 m, potwierdzając wcześniej uzyskane minimumna Mistrzostwa Świata Juniorów, trenerem wymienionych zawodniczek jest pan Przemysław Zabawski.

Pozostali nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Bożena Panaś pierwsze miejsce w skoku w dal wynikiem 5,41 m.
Konrad Książyk pierwsze miejsce w biegu na 2000 m. z przeszkodami z wynikiem 6:12,94
Kuba Głuchowski drugie miejsce w biegu na 200 m. z wynikiem 21,98 sek. ustanowił rekord życiowy.
Marcin Balun drugie miejsce w rzucie oszczepem {800 g} z wynikiem 65,20 m, rekord życiowy.
Adam Wasilewski trzecie miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 11,18 sek.
Maciej Kolendo trzecie miejsce w rzucie oszczepem {700 g} z wynikiem 54,52 m.
Beata Trzonkowska trzecie miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 42,80m.
Chojnowski Bartosz czwarte miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,52 m.
Maciej Grzędziński piąte miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 195 cm. rekord życiowy.

W/w zawodniczki i zawodnicy uzyskali kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów 29-30.06.2014r. w Toruniu oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 13-15.07.2014 we Wrocławiu.


NOWY REKORD POLSKI I PIERWSZE MIESJCE W BAKU

Podczas zawodów kwalifikacyjnych w Baku do sierpniowych II Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Chinach, Mateusz Strzeszewski uczeń klasy pierwszej XVII LO – SMS, potwierdził dobrą dyspozycję startową, zajmując pierwsze miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 76,39m, i nowym Rekordem Polski w kategorii U-18. Gratulujemy zawodnikowi i jego trenerowi p. Mariuszowi Roszkowskiemu doskonałego startu i życzymy sukcesów na sierpniowych Igrzyskach w Chinach.

Damian na stadionie w Białej Podlaskie przy tablicy z wynikiem dającym kwalifikacje na MŚJ


MATEUSZ STRZESZEWSKI Z REKORDEM POLSKI !

Mateusz Strzeszewski, uczeń pierwszej klasy XVII LO SMS przy naszym Zespole Szkół Rolniczych, podczas rozgrywanych w dniu 18.05.2014 r. Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce ustanowił wynikiem 76,12 m. Rekord Polski Juniorów młodszych w rzucie oszczepem o wadze 700 g. Wynik uzyskany przez Mateusza jest drugim wynikiem na świecie i stawia Mateusza w roli faworyta eliminacji europejskich ( Baku 30-31.05.2014 r. ) do II Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 16 – 26.08.2014 r Nankin /Chiny/.
Gratulacje zawodnikowi i trenerowi Mariuszowi Roszkowskiemu.


Mateusz na stadionie w Łomży, przy tablicy wyników po rekordowym rzucie.


MATEUSZ STRZESZEWSKI POTWIERDZA WYSOKĄ FORMĘ!

Mateusz Strzeszewski potwierdził wysoką formę, rzucając oszczepem na odległość 74,70m podczas Mityngu z okazji Konstytucji 3-go Maja w Białymstoku. Uzyskany wynik jest nowym rekordem życiowym Mateusza, którym potwierdził udział w europejskich kwalifikacjach w Baku w dniach 30.05-01.06.2014 do II Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nankin /Chiny/ 16-26.08.2014 r.
Na Igrzyska z kwalifikacji europejskich w rzucie oszczepem, kwalifikuje się 10-ciu pierwszych zawodników, po jednym z kraju, Mateusz ma duże szanse znaleźć się w tej dziesiątce i zostać reprezentantem Polski na Igrzyska.


Oprócz Mateusza w zawodach tych, brali udział inni uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali następujące wyniki:
Kajewska Paulina - 2 miejsce na 100m - 12,22s wyrównany rekord życiowy i 4 miejsce na 200m- 25,32.
Panaś Bożena - 2 miejsce w skoku w dal 5,32 m. oraz 6 miejsce na 100m- 12,69s.
Głuchowski Kuba - 4 miejsce na 100 m.-11,22 sek. i 5 miejsce na 200m- 22,61s oba wyniki są rekordami życiowymi.
Nowicki Damian - 2 miejsce skok wzwyż 2,00 m.
Lutarewicz Łukasz - 4 miejsce skok w dal -6,50 m.
Chojnowski Bartosz - 6 miejsce skok w dal - 6,24m, taki sam wynik uzyskał i zajął 7 miejsce Bagan Karol.
Wasilewski Adam - 7 miejsce na 20m-22,85s.


Grupa miotaczek trenowana przez trenera Przemysława Zabawskiego, na zakończenie zgrupowania w Spale startowała w Kielcach 3.05.2014r. na Mityngu rzutowym im. dr Zdzisława Furmanka. Bardzo dobry wynik i rekord życiowy w rzucie dyskiem 53,52m. ustanowiła Daria Zabawska. Wynikiem tym, Daria zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Juniorów w EUGENE /USA/ w dniach 22-27.07.2014r. Klaudia Kardasz zwyciężyła w konkursie pchnięcia kulą 15,08 m./kula 4 kg./ co jest nowym rekordem życiowym Klaudii, do minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów zabrakło tylko 32 cm. Życzymy Klaudii żeby w następnych startach pchnęła kulę na odległość ponad 15,40 m. tyle wynosi minimum na MŚJ w Eugene.
Oprócz w/w wymienionych, startowała w konkursie pchnięcia kulą juniorek młodszych Ula Polak, uzyskała wynik 11,49 m, który jest nowym rekordem życiowym zawodniczki. Ula jest początkującą zawodniczką w tej konkurencji, ma za sobą tylko półroczny staż treningowy (wcześniej trenowała biegi) i czas pracuje na jej korzyść. Powodzenia !!!


MATEUSZ STRZESZEWSKI

Mateusz Strzeszewski, uczeń klasy pierwszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego XVII LO przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku, którego trenerem jest p. Mariusz Roszkowski, na zawodach w Aleksandrowie Łódzkim w dnu 26.04.2014 r., rzucił oszczepem na odległość 69,90 m. Poprawił rekord życiowy o ponad 10 m. oraz wypełnił normę /67,00 m./ na eliminacje Europejskie w Baku /AZE/ w dniach 30.05 – 01.06.2014 r. Pierwsza 10 z tych zawodów zdobędzie kwalifikacje na Drugie Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Nankin /CHINY/ w dniach 20 – 26.08.2014 r



OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W 2013 ROKU

Mistrzostwa Polski Juniorów Kraków 3-5.07.2013 r.

Złoty medal
Bielawiec Maciej   3000 m. prz.    
5000 m.
9:21,96   
14:56,72   
 trener Romuald Chyliński
Korniluk Ewa    skok w dal    6,04 m. trener Robert Nazarkiewicz
Łabieniec Patryk    rzut  dyskiem 55,10 m. trener Przemysław Zabawski
Sawczyński Piotr     skok wzwyż 2,15 m. trener Robert Nazarkiewicz

Srebrny medal
Nowicki Damian   skok wzwyż 2,15 m. trener Robert Nazarkiewicz
Kajewska Paulina    4x400 m.  3:58,92   trener Piotr Orłowski 
Tymińska Karolina 4x400 m.  3:58,92 trener Piotr Orłowski

Brązowy medal
Gorlewski Artur                pchnięcie kulą 18,97 m. trener Przemysław Zabawski

Oprócz medali, uczniowie nasi zajmowali punktowane miejsca od 4 do 16:
(2 czwarte, 3 piąte, 4 ósme, 2 dziewiąte, 2 dziesiąte, 1 trzynaste, 1 czternaste, 2 piętnaste, 1 szesnaste)



W środku Mistrz Polski w rzucie dyskiem Patryk Łabieniec



Przed podium p. Robert Nazarkiewicz, trener Mistrza i vice Mistrza Polski Juniorów w skoku wzwyż Piotra Sawczyńskiego w środku i Damiana Nowickiego, pierwszy z lewej strony



Na podium w środku, podwójny(5000 m. i 3000 m z prz.) Mistrz Polski Juniorów Maciej Bielawiec oraz trener zwycięzcy p. Romuald Chyliński



Brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą Artur Gorlewski w akcji



Mistrzyni Polski Juniorów w skoku w dal Ewa Korniluk


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Łódź 26 – 28.07.2013 r.

Naszą szkołę reprezentowała wychowanka trenera Przemysława Zabawskiego, uczennica klasy pierwszej Klaudia Kardasz, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie pchnięciu kulą z wynikiem 16,42 m.



Klaudia wraz z trenerem na najwyższym stopniu podium za zajęcie I miejsca na OOM


W dniach 18 – 21.07.2013 r w Rieti odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Polskę na tych zawodach reprezentowali n/w uczniowie naszej szkoły:

Wychowankowie trenera Roberta Nazarkiewicza:
Piotr Sawczyński – 7 miejsce w skoku wzwyż,
Damian Nowicki – 18 miejsce w skoku wzwyż,
Ewa Korniluk - 25 miejsce w skoku w dal.


Wychowankowie trenera Przemysława Zabawskiego:
Artur Gorlewski – 10 miejsce w pchnięciu kulą,
Patryk Łabieniec – 13 miejsce w rzucie dyskiem.



Uczestnicy Mistrzostw Europy Juniorów w skoku wzwyż na stadionie w Rieti, od lewej Piotr Sawczyński, trener Robert Nazarkiewicz oraz Damian Nowicki



Na trybunie stadionu w Rieti uczniowie naszej szkoły, od lewej : Piotr Sawczyński, Damian Nowicki, Ewa Korniluk.


Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Doniecku w dniach 10-14.07.2013 r.

Polskę reprezentowała uczennica klasy pierwszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Klaudia Kardasz, wychowanka trenera Przemysława Zabawskiego, która w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 16,98 m. zajęła piąte miejsce.


Trener P. Zabawski z zawodniczką K. Kardasz na stadionie w Doniecku


Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych w 2013 r. w Belgradzie

Polskę reprezentowały, Katarzyna Rutkowska – tegoroczna absolwentka 38 miejsce w biegu na 4 km. oraz Paulina Mikiewicz absolwentka z 2011 r. 18 miejsce w biegu na 6 km.



Kasia Rutkowska (w białej koszulce) na trasie biegu przełajowego w Belgradzie


W dniach 24 – 26.01.2014 r. w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych. Duża grupa uczniów naszej szkoły brała udział w tych zawodach ze znaczącymi sukcesami i tak :

Złote medale zdobyli:
Kardasz Klaudia - pchnięcie kulą - 14,71 m.
Nowicki Damian  - skok wzwyż - 206 cm.

4 miejsce:
Trzonkowska Beata - pchnięcie kulą - 12,73 m.
Lutarewicz Łukasz - trójskok - 13,97 m.

6 miejsce:
Kajewska Paulina - 60 m. - 7,86 sek.     200 m. - 25,54 sek.
Zabawska Daria - pchnięcie kulą - 12,10 m.

8 miejsce:
Grzędziński Maciej - skok wzwyż - 185 cm junior młodszy
Lutarewicz Łukasz - skok w dal - 6,34 m.

 

ZŁOTA KAMILA LIĆWINKO

Historyczny sukces absolwentki XVII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lekkiej Atletyce przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku Kamili Stepaniuk - Lićwinko, która 08.03.2014 roku na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Sopocie zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Świata w skoku wzwyż z wynikiem 2 m. Kamila jest pierwszą Mistrzynią Świata w historii szkoły i pierwszą Polką, która zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Świata w kategorii kobiet.

Aplauz radości po pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 2 m.
Kamila w rundzie honorowej z flagą Polski, tuż po zakończonym konkursie skoku wzwyż.
Na najwyższym podium ze złotym medalem w dłoni.
Zdjęcia udostępnione z galerii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (Fot. Marek Biczyk)

Kamila uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w latach 2002 – 2005, trenerem jej w tym okresie był p. Janusz Kuczyński - do roku 2012. Jeszcze w tym samym roku nastąpiła zmieniła trenera i rozpoczęła treningi ze swoim narzeczonym, (a od 2013 roku mężem) Michałem Lićwinko (również absolwent naszej szkoły - pchnięcie kulą).

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i wszyscy uczniowie, składają serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych i rodzinnych,
czekamy na medal Igrzysk Olimpijskich.

W dniu 18.05.2013 roku w Warszawie na stadionie AWF rozegrane zostały zawody sportowe w lekkiej atletyce w ramach Ligi Juniorów. Z naszej szkoły startowała grupa uczniów reprezentując kluby sportowe, przede wszystkim KS. Podlasie Białystok, LKS Narew Kurpiewski Łomża i LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża.
Na najwyższe słowa uznania zasługuje wynik 17,00 m. uzyskany przez Klaudię Kardasz, uczennicę klasy pierwszej SMS w pchnięciu kulą, jest to nowy rekord Polski Juniorek Młodszych.

Klaudia Kardasz w akcji /fot Marek Sadowski/

Również na uwagę zasługują wyniki uzyskane przez:
Piotra Sawczyńskiego w skoku wzwyż 2,13 m. jest to wynik dający kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Reti /ITA/ w dniach 18-21.07.2013 r.
Ewę Korniluk w skoku w dal 6,15 m. wynik uzyskany przez Ewę jest równy minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, niestety wiatr przekraczał 2 m. na sekundę i wynik nie może być uznany za oficjalny.
Oprócz w/w nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:
Artura Gorlewski - pchnięcie kulą 18,35 m.
Damiana Nowicki - skok wzwyż 2,05 m.
Patryk Łabieniec w rzut dyskiem 52,98 m. rekord życiowy,
Katarzyna Rutkowska – 1500 m. 4:44,97, poprawiony rekord życiowy o ponad 15 sekund.
Sylwia Buńkowska – pchnięcie kulą 12,22 m.
Paweł Aniśko - rzut oszczepem 59,65 m.
Łukasz Praczuk – rzut oszczepem 59,33 m.
Paulina Kajewska – 200 m 25,80 sek.
Kamiński Adrian – 100 m 11,60 sek.
Sygit Mateusz – pchnięcie kulą 15,50 m.
Tymińska Karolina – 100 m 13,05 sek.


W dniu 12.05.2013 roku na stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku, rozegrany został Wojewódzki finał w lidze lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.
Zdecydowane zwycięstwa w punktacji drużynowej odniosły zespoły dziewcząt i chłopców naszej szkoły:
Dziewczęta – 1502 pkt. druga szkoła – 1219 pkt. trzecia szkoła – 1043 pkt.
Punkty do punktacji drużynowej zdobyły:

1. Korniluk Ewa skok w dal 6,01 m 156 pkt. trener Robert Nazarkiewicz
2. Kardasz Klaudia p. kulą 13,70 m 148 pkt. trener Przemysław Zabawski
3. Trzonkowska Beata rz. dyskiem 44,18 m 146 pkt. trener Przemysław Zabawski
4. Sokołowska Eliza
Kajewska Pauliona
Tymińska Karolina
Korniluk Ewa
4 x 100 m 49,26 s 144 pkt. trener Robert Nazarkiewicz
trener Piotr Orłowski
trener Piotr Orłowski
trener Robert Nazarkiewicz
5. Górska Wioleta rz. dyskiem 41,38 m 139 pkt. trener Przemysław Zabawski
6. Kajewska Paulina 100 m 12,41 s 138 pkt. trener Piotr Orłowski
7. Buńkowska Sylwia p. kulą 12,02 m 130 pkt. trener Przemysław Zabawski
8. Rutkowska Katarzyna 800 m 2:25,47 min 114 pkt. trener Tomasz Dąbrowski
9. Tymińska Karolina 100 m 13:26 s 101 pkt. trener Piotr Orłowski
10. Ostaszewska Eliza 800 m 2:25,47 min 99 pkt. trener Tomasz Dąbrowski
11. Łapińska Katarzyna rz. oszczepem 33,26 m 95 pkt. trener Mariusz Roszkowski
12. Sokołowska Eliza 100 m 13,48 sek 92 pkt. trener Robert Nazarkiewicz

Trener Robert Nazarkiewicz z pucharem za I miejsce wraz z zawodniczkami (od lewej): Wróblewska, Trzonkowska, Górska, Ostaszewska, Buńkowska, Pieńkos, Korniluk, Sokołowska, Kajewska, Tymińska. /fot. Marek Sadowski/

Chłopcy - 1602 pkt. druga szkoła – 1292 pkt. trzecia szkoła – 1287 pkt.
Punkty do punktacji drużynowej zdobyli:

1. Gorlewski Artur p. kulą 18,22 m 162 pkt. trener Przemysław Zabawski
2. Łabieniec Patryk rz. dyskiem 52,62 m 151 pkt. trener Przemysław Zabawski
3. Sawczyński Piotr skok wzwyż 2,05 m 144 pkt. trener Robert Nazarkiewicz
4. Nowicki Damian skok wzwyż 2,05 m 144 pkt. trener Robert Nazarkiewicz
5. Balun Marcin rzut oszczepem 62,61 m 140 pkt. trener Mariusz Roszkowski
6. Lutarewicz Łukasz
Kamiński Adrian
Kamiński Damian
Krakówka Konrad
4 x 100 m 44,16 s 138 pkt. trener Robert Nazarkiewicz
trener Robert Nazarkiewicz
trener Robert Nazarkiewicz
trener Wojciech Niedźwiecki
7. Aniśko Paweł rz. oszczepem 61,52 m 137 pkt. trener Mariusz Roszkowski
8. Sygit Mateusz p. kulą 15,32 m 135 pkt. trener Przemysław Zabawski
9. Praczuk Łukasz rz. oszczepem 58,84 m 131 pkt. trener Mariusz Roszkowski
10. Lutarewicz Łukasz trójskok 13,63 m 112 pkt. trener Robert Nazarkiewicz
11. Margol Arkadiusz 400 m 52,50 sek. 105 pkt. trener Wojciech Niedźwiecki
12. Wyszomierski Damian 800 m 2:00,74 min 103 pkt. trener Jan Zalewski


Na podium z pucharem i złotymi medalami za pierwsze miejsce trener Mariusz Roszkowski, oraz zawodnicy Gorlewski A. Wyszomierski D. Kamiński A. Balun M. Nowicki D.Kalinowski A. Sawczyński P./fot.M. Roszkowski/


Podczas mityngu, Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w dniu 4.05.2013 r. w Łodzi, uczennica klasy pierwszej XVII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lekkiej Atletyce, Klaudia Kardasz ustanowiła Rekord Polski Juniorek Młodszych w pchnięciu kulą, wynikiem 16,45 m., tym samym uzyskała minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 10 – 14.07.2013 r. w Doniecku. Startujący w tych zawodach, kolega szkolny Klaudii, Artur Gorlewski z III klasy LO, uzyskał bardzo dobry wynik w pchnięciu kulą 18,72 m. Wynik ten jest lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 18 – 21.07.2013 r. w Reti /ITA/. Trenerem tych osób jest p. Przemysław Zabawski.
Natomiast startujący w dniu 3.05.2013 r. na mityngu z okazji 3-Maja w Białymstoku, uczniowie naszej szkoły zanotowali kilka wartościowych wyników sportowych. Wychowankowie trenera Roberta Nazarkiewicza, uczennica klasy III LO Ewa Korniluk zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 6,08 m. Do minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które wnosi 6,10 m., zabrakło Ewie 2 cm. Znaczący wynik 2,10 m. w skoku wzwyż, uzyskał uczeń klasy III LO Piotr Sawczyński. Do minimum, które wynosi 2,13 m na Mistrzostwa Europy Juniorów, zabrakło tylko 3 cm. Wyniki dające przepustkę na start w Mistrzostwach Europy Juniorów w Reti są w zasięgu Ewy i Piotra, mamy nadzieję, że w następnych startach je uzyskają.

Pozostali nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:
Paulina Kajewska 25,43 sek. na 200 m.
Marcin Balun 64,15 m. w rzucie oszczepem,
Paweł Aniśko 58,34 m w rzucie oszczepem,
Damian Nowicki 2,00 m w skoku wzwyż,
Adrian Kamiński 6,90 m w skoku w dal,
Łukasz Lutarewicz 6,87 m w skoku w dal,
Damian Wyszomierski 2:36,88 w biegu na 1000 m,


Dużym sukcesem uczniów i absolwentów XVII LO SMS przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku, był start na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 85 Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach przełajowych rozegranych w dniu 10.03.2013 roku w Bydgoszczy. Jednocześnie były to eliminacje do Mistrzostw Świata w biegach przełajowych, które odbędą się na tych samych trasach biegowych w Bydgoszczy w dniu 24.03.2013 r. Zdobywając wysokie lokaty na Mistrzostwach Polski, kwalifikację na start w Mistrzostwach Świata uzyskali:

Juniorka: Katarzyna Rutkowska - uczennica III kl. LO SMS - drugie miejsce
w biegu na 6 km.
Kasia Rutkowska nr. 84 w biegu po srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy
Junior: Maciej Bielawiec - uczeń III kl. LO SMS – drugie miejsce w biegu na 8 km.
Maciek Bielawiec na pierwszym planie w czasie biegu na przełaj
Seniorka: Paula Kopciewska - absolwentka LO SMS – szóste miejsce w biegu na 8 km.
Oprócz wyżej wymienionej trójki, wysokie lokaty zajęły, bez prawa startu na Mistrzostwach Świata, uczennica klasy III LO SMS Ostaszewska Eliza - jedenaste miejsce w biegu na 2 km. juniorek oraz absolwentka szkoły Mikiewicz Paulina - piąte miejsce w biegu na 4 km. seniorek.
Stoją od lewej:
Paula Kopciewska,
Paulina Mikiewicz,
Eliza Ostaszewska,
Katarzyna Rutkowska

Trenerem dziewcząt jest Pan Tomasz Dąbrowski, natomiast trenerem chłopców Pan Romuald Chyliński. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna szkoły składają serdeczne gratulacje zawodniczkom i zawodnikowi oraz trenerom i życzymy udanego startu na Mistrzostwach Świata.


W dniach 25 – 27.01.2013 roku w Spale, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce. Duży sukces na tych zawodach zanotowali uczniowie naszej szkoły:

Mistrzem Polski w skoku wzwyż z wynikiem 210 cm. został uczeń klasy III LO SMS Piotr Sawczyński, którego trenerem jest Robert Nazarkiewicz.

W środku Piotr Sawczyński złoty medalista, po jego lewej stronie brązowy medalista Damian Nowicki oraz trener obu zawodników Robert Nazarkiewicz

Srebrna medalistka - Ewa Korniluk - uczennica klasy III LO SMS w skoku w dal z wynikiem 5,69 m. Trener Robert Nazarkiewicz

Ewa Korniluk podczas skoku

Srebrna medalistka - Kardasz Klaudia - uczennica klasy I LO SMS w pchnięciu kulą juniorek młodszych z wynikiem 15,04 m. Trener Przemysław Zabawski

Na zdjęciu z lewej strony, srebrna medalistka Klaudia Kardasz

Brązowy medalista - Adrian Kamiński - uczeń klasy III LO SMS - skok w dal z wynikiem 6,98 m. Trener Robert Nazarkiewicz

Adrian Kamiński w akcji, skok po brązowy medal

Brązowy medalista - Damian Nowicki – uczeń klasy II LO SMS – skok wzwyż z wynikiem 208 cm. Trener Robert Nazarkiewicz

Damian Nowicki podczas skoku

Oprócz wymienionych medalistów miejsca w pierwszej ósemce zajęli:

4 miejsce: Lutarewicz Łukasz – uczeń klasy II LO SMS trójskok – 14,38 m.
5 miejsce: Górska Wioleta – uczennica klasy II LO SMS p.kulą – 12,00 m.
5 miejsce: Gorlewski Artur – uczeń klasy III LO SMS p.kulą – 17,50 m.
6 miejsce: Trzonkowska Beata – uczennica klasy II LO SMS p. kulą – 11,86 m.
7 miejsce: Buńkowska Sylwia – uczennica klasy III LO SMS p. kulą – 11,51 m.

Miłym akcentem podczas Halowych Mistrzostw Polski, było uhonorowanie najlepszych trenerów w Polsce pracujących z młodzieżą w roku 2012. Wśród wyróżnionych znaleźli się trenerzy pracujący w XVII LO SMS Białystok w Lekkiej Atletyce przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku. Drugie miejsce zajął Pan Przemysław Zabawski, natomiast Pan Robert Nazarkiewicz zajął miejsce piąte.

Pan Przemysław Zabawski na podium za zajęcie drugiego miejsca. Z lewej strony stoi Prezes PZLA Pan Jerzy Skucha, który wręczał wyróżnionym dyplomy i nagrody pieniężne.
Gratulacje wyróżnionym trenerom składa Prezes PZLA Jerzy Skucha. Trzeci od lewej, stoi Pan Robert Nazarkiewicz, szóste miejsce wśród wyróżnionych trenerów..
Menu prawe

Dziś jest:

Imieniny obchodzą:



Menu prawe dolne
   Szkołę wspierają:
Optima Polska
Omega Clean
Eko Export
SaMASZ
Gabinet Kosmetyczny Iwona Dowgiert
Kaja Sport

  
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
Młodzieżowa Akademia Siatkówki
   
Stopka Copyright © 2000-2017 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku